Zauważyć niezauważalne

Zabieram Was na wyprawę do Wrocławia.

Przede wszystkim każdy wyjazd sprawia, że potrafimy nabrać dystansu do środowiska, w którym żyjemy na co dzień. Idziemy na urlop, bądź wyjeżdżamy na weekend. Wracamy pełni życia, energii i po powrocie wiele osób zauważa, że jesteśmy „wypoczęci”. Ten zapał mija kilka dni później. Ładujemy baterie i wracamy do szarej rzeczywistości.


Zmieniając nastawienie do otaczającego nas życia codziennego, ten zapał nie zniknie!


Wyjeżdżając zauważamy to, czego nie dostrzegamy obok siebie. 
Jak to inny żyją, jak tam jest wspaniale!
Zastanówmy się… przecież żyjąc w innym miejscu, znowu przestawilibyśmy się na codzienność i tam również przestalibyśmy cieszyć się życiem jak na urlopie!

Nie tylko na wyjeździe zauważajmy to, czego nie widzimy codziennie. 


Wrocław- miasto, w którym jestem zakochana. Oprócz standardowego Ostrowa Tumskiego, który jest kluczowym miejscem wszystkich zwiedzających, warto zapuścić się w głąb miasta. To nie tylko Panorama Racławicka, Rynek, czy Afrykarium.
Co znajduje się obok? 


Zajrzyjcie do Ogrodu Japońskiego!
Przepiękna roślinność oraz konstrukcje wyjęte prosto z Japonii. Brakowało mi tylko kwiatów kwitnącej wiśni… Jednakże sadzawki oraz układ kamieni przenoszą nas daleko na wschód.
Ostrów Tumski? Most kłódek… jednakże udając się na drugą stronę,  możemy spędzić czas patrząc na wszystkich wczasowiczów, którzy na tym moście się znajdują i chwytają momenty swoimi aparatami bądź telefonami. Czasami warto się zatrzymać i obserwować i zauważać to, czego nie ma czasu zauważyć ktoś, kto tego nie chce.
Co jeżeli życie daje nam wskazówki, a my biegnąc ich nie dostrzegamy?

Zatrzymaj się i zrozum, czas na wzięcie życia w swoje ręce.

Przechadzając się bocznymi uliczkami miasta możemy natrafić na wiele okazów perełek architektonicznych oraz przysiąść w kawiarni na kawie, obserwując pędzących ludzi do pracy. Znowu bieg.


Kiedy znajdziesz czas na to, aby realizować swoje marzenia i zaczniesz być szczęśliwy?
Zacznij od dzisiaj!

Idź na spacer, odetchnij i zastanów się, czego Ci naprawdę brakuje. Sęk w tym, aby korzystać z chwili, nie poddając się monotonii nawet na wyprawach. 

Położyć się na ławce obok Dworca Głównego i zagłębić się w lekturze książki.Tylko Ty masz prawo decydować o tym, czego pragniesz i czego właśnie chcesz.
To jest Twoje życie i tylko Ty masz prawo decydować o tym, co robisz w danym momencie. Jeżeli chcesz leżeć na bagażach na ławce i czytać książkę – nikt nie ma prawa Ci powiedzieć, abyś tego nie robił. 

Jeżeli chcesz zmienić tor życia, zacznij zmieniać codzienność. Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

Działo się w Gnieźnie… czyli spotkanie zblogowanych kobiet.

Zmiana za zmianą i kolejne zmiany.

Samo się nic nie zrobi!